İADE VE İPTAL KOŞULLARI
icon icon Anasayfaya Dön

Siparişin İptali:

·         ÜYE vermiş olduğu siparişten vazgeçmesi halinde bu durumu en kısa zamanda web sitesindeki siparişlerini takip edebileceği bölümü kullanmak suretiyle iptal edebilir.

·         Kargoya çıkışı yapılmış ürünlerde sipariş iptali mümkün değildir. Bu durumda ÜYE ürünü kargodan teslim almadan geri gönderecektir. Ürünü teslim almış olması halinde İade Koşulları geçerli olacaktır.

·         ŞİRKET’e ulaşan ürün bedeli, ürünün açılmamış, kullanılmamış, hasar görmemiş ve eksiksiz olması koşulu ile ÜYE’ye tahsil edildiği yöntem ile kargo (gidiş ve dönüş) bedelleri mahsup edildikten sonra iade edilecektir.

·         Kredi kartına yapılan iadelerin banka tarafından ÜYE’nin ekstresine yansıtılması 1 ile 6 hafta sürebilir.

Müşterinin talep ettiği ürünün özelliklerinde kısmen değişiklik yapılması, ürünün üretimden kaldırılması gibi üretici kaynaklı tüm durumlar da firmamız müşterimine ürün bedelini iade eder. Müşterimiz bu gibi durumlar da bilgilendirilecektir.

İade Koşulları:

·         ÜYE ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde ŞİRKET’in eline ulaşacak şekilde iade edebilir ve ödediği bedeli kargo bedelinin mahsup edilmesi koşulu ile geri alabilir.

·         İadenin ŞİRKET tarafından kabulü için aşağıdaki koşulların eksiksiz karşılanıyor olması şarttır.

·         ÜYE ürünü iade etmeye karar verdiğinde ŞİRKET’i bu durumdan haberdar edecek ve onay alacaktır.

·         İade hakkı ÜYE’nin ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içinde ŞİRKET’e ulaştırması koşulu ile geçerlidir.

·         ÜYE ürünü kargo ile gönderebilir veya bizzat ŞİRKET adresine getirebilir. Kargo ile gönderimi tercih etmesi halinde kargo gönderim bedeli ÜYE tarafından ödenecektir. Kargodaki olası gecikmeler nedeni ile ürünün ŞİRKET’e 7 günden daha uzun bir sürede varması halinde ŞİRKET iadeyi kabul edip etmemekte serbesttir. ÜYE bu bilgiyle hareket edecektir.

·         ÜYE ürünü kullanmamış olmalıdır

·         ÜYE ürüne, ürünle birlikte gelen aksesuarlara, ürünün ambalajına, ürünün ambalajı içerisinde yer alan iç ambalaj parçalarına vb. herhangi bir hasar vermemiş olmalıdır. Tüm bunlar üzerindeki yazı çizik ve karalamalar hasar olarak kabul edilir.

·         Üründe, ürünün aksesuarlarında, ambalajında, ambalajın iç parçalarında herhangi bir eksik olmamalıdır.

·         Bir yazılım ile birlikte gelen (örneğin Bilgisayarlar ile birlikte gelen İşletim Sistemi) ürünlerin yazılım paketleri açılmamış, ürüne işletim sistemi veya herhangi bir diğer yazılım yüklenmemiş ve/veya kayıt edilmemiş olmalıdır.

·         ÜYE’nin ürünü ŞİRKET’e kargo ile gönderdiği hallerde ürünün, kullanılmışlık, hasar ve eksiklik kontrolü ŞİRKET yetkilileri tarafından yapılacak ve bu kontrollerin sonucu tek geçerli sonuç olarak kabul edilecektir. ÜYE bu sonuçlara yapacağı itirazlardan peşinen feragat eder. ÜYE’nin bu haklardan vazgeçmek istememesi halinde ürünü ŞİRKET adresine bizzat getirerek kontrole bizzat katılmak ve iade işlemini tutanak ile belirlemesi zorunludur.

·         Ürün ŞİRKET’e ulaştıktan ve kontroller sonucu bir hasar veya eksiğinin olmadığının anlaşılmasından sonra ÜYE’den tahsil edilen bedel tahsil edildiği yöntemle kargo gönderim bedeli mahsup edildikten sonra ÜYE’ye iade edilecektir.

·         ÜYE, ürünü ŞİRKET’E kargo ile göndererek, ŞİRKET tarafından teslim alındığında yukarıdaki koşulları karşılamadığının (örneğin, hasarlı, eksik vb. olması) tespitinde tek yetkili olarak ŞİRKET’i kabul etmiş ve ürünü yukarıdaki koşullara uyar halde gönderdiğine dair itiraz haklarından feragat etmiş sayılır. Bu yönde endişeler var ise ürünü ŞİRKET’e ÜYE’nin bizzat getirerek tutanak ile teslim etmesi gereklidir.

Teslimat:

·         Web Sitesinden kredi kartı ile satın alınan ürünler en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

·         Banka havalesi ile yapılan ödemelerde bedel ŞİRKET’in banka hesaplarına geçtiği günden itibaren geç 3 iş günü içerisinde ürünler kargoya verilecektir.

·         Normal koşullarda ÜYE’nin İstanbul’a uzaklığına göre ürün kargoya verildikten sonra 1 ila 3 gün içerisinde ÜYE’ye ulaşır. ŞİRKET kargo şirketinden veya mucbir sebeplerden kaynaklanacak nedenlerden doğacak gecikmelerden sorumlu değildir.

·         ÜYE banka havalesi ile ödeme yaparken isim ve sipariş numarasını belirtmek zorundadır. İsim ve/veya sipariş numarası belirtilmeden yapılan havaleler işleme alınmayabilir veya işleme alınması gecikebilir.

·         ÜYE ürünü teslim alırken hasarsız ve eksiksiz olduğunu kontrolle mükelleftir. ÜYE eksik veya hasarlı ürünü teslim almamalıdır. ÜYE ürünü teslim aldıktan sonra ürünün hasarlı veya eksik olduğu yönünde yapacağı itirazlardan feragat etmiştir.

·         ÜYE teslimat anında bildirdiği adreste bulunmaması halinde ürünün adreste bulunan 3. bir kişiye teslim edileceğini, bu teslimatın kendisine yapılmış addedileceğini kabul eder ve bu konudaki haklarından peşinen feragat eder.

·         Kargo bedeli ÜYE tarafından ödenir.

·         ŞİRKET bu koşulları veya limitleri sadece web sitesinde yayınlayarak değiştirme hakkını saklı tutar. Böyle bir değişikliğin web sitesinde yayınınından itibaren yeni koşullar geçerli olacak ancak daha önceki tarihlerde yapılmış alışverişlerde eski koşullar geçerli olacaktır.

·         ŞİRKET bu sözleşme kapsamında yapacağı teslimatlarda istediği kargo şirketi ile çalışmakta veya teslimatları kendi imkanları ile yapmakta serbesttir.